BLOG YAZILARIMIZ

Inertia Neden Önemlidir?

Konvansiyonel üretim santrallerin yerlerini güneş ve rüzgar santrallerine bırakması ile inertia konusu daha tartışılır hale geldi. GES/RES üretiminin payının artması inertianın düşmesi ile sonuçlanır. 2016'da GES üretiminin olmadığı yıllarda 365 günlük saatlik ortalamada inertia dümdüz bir çizgi şeklindeydi. 2021 yılına geldiğimizde RES/GES üretiminin payı öğlen saatlerinde ortalamada %20 seviyelerini geçti. Bu oran kadar konvansiyonel santral piyasının diğer saatlerine itildi. Inertia düz bir çizgi olmaktan çıktı. Güneş üretiminin tam tersi bir eğri oluştu.

Güneş Pilleri Nasıl Çalışır?

Pil gerektirmeyen ve bazı durumlarda kapatma düğmesi bile olmayan güneş pili hesaplayıcılarını muhtemelen görmüşsünüzdür. Yeterli ışık olduğu sürece süresiz çalışıyor gibi görünüyorlar. Acil durum yol işaretlerinde, çağrı kutularında, şamandıralarda ve hatta ışıklara güç sağlamak için park yerlerinde daha büyük güneş panelleri de görülmüş olabilir.

Eviniz İçin Güneş Enerjisi Projeleri ve İpuçları

İklim değişikliğinin günümüzün ev alıcıları ve satıcıları için önemli bir husus haline gelmesiyle birlikte , birçok insan karbon ayak izini azaltmanın yollarını arıyor. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri evinize güneş enerjisini dahil etmektir.

Konut ve Ticari Güneş Panelleri: Fark Nedir?

Farklı güneş paneli markalarını karşılaştırırken, bazılarının "konut", bazılarının ise "ticari" olarak etiketlendiğini göreceksiniz. Bu sadece farklı panel boyutları için bir isim uygulamasıdır ve her iki çeşit de aynı bileşenlerden oluşur: güneş fotovoltaik hücreleri.

500
10
1000
300