BLOG YAZILARIMIZ

Eviniz İçin Güneş Enerjisi Projeleri ve İpuçları

İklim değişikliğinin günümüzün ev alıcıları ve satıcıları için önemli bir husus haline gelmesiyle birlikte , birçok insan karbon ayak izini azaltmanın yollarını arıyor. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri evinize güneş enerjisini dahil etmektir. Güneş enerjisine geçmek çevre için iyidir, ancak uzun vadede paradan da tasarruf etmenizi sağlayabilir.

layout styles

Başlamanıza yardımcı olmak için

 • 1) Elektrik kullanımınızı analiz edin: Ev sahipleri, elektrik şirketinden kullanımlarını profesyonel bir şekilde analiz ederek, evlerine ve kullanımlarına uygun bir sistem kurarak kolayca güneşlenebilirler. Güç kullanımını değerlendirdikten sonra, dijital bir tasarım, sistem boyutu, güç üretimi ve ev sahibinin güneş enerjisine giderek ne kadar tasarruf edeceği ile yanıt verebiliriz. –
 • 2) Ne kadar enerjiye ihtiyacınız olduğunu bilin: Tüketim ihtiyaçlarınızı anladığınızdan emin olun. Bugün kullandığınızdan daha fazlasını kullanmayı düşünüyorsanız, önceden plan yapın. Ayrıca, çatınızın iyi durumda olduğundan emin olun. Son olarak, güneşe çıkmayı düşünüyorsanız, yeterince güneşe maruz kaldığınızdan emin olun.
 • 3) Finansman seçeneklerinizi değerlendirin: Rekabetçi finansman bulun ve güneş enerjisi sistemlerinize tamamen sahip olun. Bir MLO'ya (İpotek Kredisi Oluşturucusu) ve en az iki diğer yerel kredi kuruluşuna ulaşın ve tasarruflarınızı en üst düzeye çıkarmak, peşinatınızı azaltmak ve sizin için en uygun faiz oranlarını kilitlemek için bir HELOC (ev sermayesi kredi limiti) kredisi arayın. yeni kurulum.
 • 4) Sisteminizin güç ürettiğinden emin olun: Ev sahipleri, kurulumlarının bir güç üretim garantisi içerdiğinden emin olmalıdır. Bir güç garantisi olmadan, ev sahipleri güneş enerjisine geçme kararlarını finansal açıdan mantıklı olmama riskine atıyorlar.

style switcher
 • 5) Bir PPA planını seçmeden önce geleneksel finansman seçeneklerini düşünün: Ev sahipleri, evleri için güneş panelleri düşünmek için genellikle bizimle iletişime geçerler. PPA (enerji satın alma anlaşması) planları, insanların para ödemeden evlerine güneş panelleri yerleştirmelerine yardımcı oldukları için genellikle gerçekten cazip olsa da, planlar, uzun vadede enerji için daha fazla ödeme yapan birisine yol açabilir. Buna bakmanın bir başka yolu da güneş sisteminizi inanılmaz derecede yüksek bir faiz oranıyla satın almaktır. Güneş enerjisiyle ilgilenenleri karar vermeden önce geleneksel finansman seçeneklerine ve PPA'ya bakmaya teşvik ediyoruz - güneş PV'si geleneksel güçle son derece maliyet açısından rekabetçidir. PPA'lar harika bir araçtır, ancak araç setinde güneş sistemleriyle ilerlemek için kullanılacak tek araç değildir.
 • 6) Güneş panellerini ev tasarımınıza dahil edin: Güneş panelleri , teknik özelliklere ve avantajlara ek olarak, ev tasarımı ve mimarisinin bir parçasıdır. Güneş panellerini bir evin dış cephe kaplaması, panjur veya güney cephesindeki pencere camı gibi iç ve dış kısımlarına ve ayrıca çeşitli ev ve bahçe eşyalarına entegre edebileceğiniz sıklıkla unutulur.
 • 7) Şebeke maliyetlerinizi güneş enerjisi ile dengeleyin: Güneş enerjisinin evinize sağlayabileceği en büyük fayda, evinizin tüm elektrik ihtiyacını karşılamaktır. Maliyeti dengeleyebilir veya doğrudan yardımcı program kullanımını değiştirebilirsiniz. Ne kadar güç üretebileceğinize bağlı olarak, ev hizmetleri ihtiyaçlarınız için elektrik şirketini kullanmanız gerekmeyebilir. Bu, ikliminize ve günlük güneşe maruz kalmanıza bağlı olarak değişecektir.
 • 8) Gazlı cihazları elektrikli olanlarla değiştirin: Güneş panelleri elektrik şeklinde enerji üretir. Evinize güneş enerjisi kurmayı düşünüyorsanız, güneş enerjisiyle üretilen enerjinizin daha fazlasını kullanabilmeniz için gazlı cihazlarınızı elektrik kullananlarla değiştirmeyi de düşünün. Sobalar, fırınlar, kurutma makineleri, su ısıtıcıları ve hatta ısıtma ve soğutma sisteminiz gibi yaygın gaz cihazları, güneş sisteminizin ürettiği elektriği kullanabilecek elektrik eşdeğerlerine sahiptir. –
 • 9) Akıllı cihazlarınızı güneş enerjisiyle güçlendirin: Akıllı cihazlar, enerji tasarrufu yapmanın ve ev sistemleriniz üzerinde daha fazla kontrol sağlamanın harika bir yoludur, ancak bu cihazlar hala fosil yakıtlı enerji santralleri tarafından üretilen enerjiye güveniyor. Gerçek enerji bağımsızlığını elde etmek için, cihazlarınızın temiz, yenilenebilir enerjiyle çalışmasını sağlamak için çatınıza veya mülkünüze bir güneş enerjisi sistemi ekleyebilirsiniz. Ayrıca, sisteminize ek güvenlik ve kontrol düzeyleri eklemek için pil depolama ve akıllı elektrik paneli gibi ek yükseltmeleri dahil edebilirsiniz.
 • 10) Güneş enerjisine geçmeden önce evinizdeki verimsizlikleri belirleyin: Güneş enerjisi kurmadan önce evinizi enerji verimliliği iyileştirmeleri için değerlendirin. Verimsiz alanları belirleyerek, evinizin enerjisinin daha önemli bir yüzdesinin güneşten gelmesine izin verebilecek ve hatta ihtiyaç duyulan güneş paneli sayısını azaltabilecek uygun maliyetli enerji tasarrufu iyileştirmeleri hakkında kararlar verebilirsiniz. Profesyonel enerji denetçileri ve Lumin gibi enerji yönetimi platformları, güneş enerjisi kullanmaya hazırlanırken evinizin enerji ihtiyaçlarını daha iyi anlamanın harika bir yoludur
 • 11) Enerji tasarrufu ve vergi avantajlarından yararlanın Paneller zamanla bozulacağından, düşük boyutlandırma riskinden ziyade güneş sisteminizi daima büyütün. Ayrıca harekete geçin, iyi kararlar verin ve güneşe çıkın. Her ay daha küçük bir çek yazın ve büyük olasılıkla bir elektrik panosu yükseltmesi yaptırın, gezegene ve mahallenize yardımcı olan güneş enerjisi elde edin.
 • 12) Ek enerji ihtiyaçlarını karşılamak için güneş sisteminizi büyütün: Güneş sisteminizin boyutunu düşünürken, hem mevcut elektrik kullanımınızı hem de kısa vadede beklenen değişiklikleri göz önünde bulundurun. Elektrikli araca geçiş yapmak, merkezi klima takmak ya da havuz ve havuz pompası eklemek evinizin elektrik tüketiminde önemli bir artışa neden olacaktır. Bu değişikliklerden herhangi birini yapmayı planlıyorsanız, sisteminizi biraz büyütmek, gelecekte ekleyebileceğiniz ek enerji yüklerini, elektrik kullanımınızda daha az tasarruflu olmanızdan kaynaklanan enerji artışları da dahil olmak üzere karşılamanıza yardımcı olacaktır. –
 • 13) Ev tipi bir güneş enerjisi sistemi ile yan basamaklı enerji fiyatı artar: Bir ev veya işyerine güneş enerjisi sistemi kurmak, bir ev sahibinin yapabileceği en iyi yatırımlardan biri olabilir. Günümüzün konut fiyatlarında elektrik maliyetlerini kilitleyerek enflasyonist artışları yenebilirsiniz . Dikkate alınması gereken bazı kritik şeyler var. Listelenen performansı elde etmek için sistem doğru şekilde boyutlandırılmalı ve yerleştirilmelidir. Bazı hizmet sağlayıcılar ve ücret planları, tasarruflarınızı optimize etmek için entegre programlanabilir depolama gerektirebilir. Depolama, bir elektrik kesintisi durumunda gücünüzü devam ettirmek için de yardımcı olabilir. Seçtiğiniz montajcıların eğitimli elektrikçiler olduğundan emin olun
 • 14) Güneş panellerini ayrı yapılara kurun: Güneşi dahil etmenin kullanışlı bir yolu, evinizden ayrı bir yapıdır. Bu, yalnızca güneş enerjisiyle çalışacak özerk, şebekeden bağımsız bir sisteme izin verecektir. Tam çalışma süresi için bir pil takmanız gerekir ve gereken elektriğin sistemin üretimi dahilinde olması gerekir, ancak bu, ahırlar, büyük alanlar gibi birden fazla yapıya sahip büyük arsaları olan şehir dışında insanlar için mükemmel bir seçenektir. hangarlar, garajlar ve atölyeler
 • 15) Kurulumdan önce açıları ve güç ihtiyaçlarını dikkate alın: Güneş enerjisi, hemen hemen her ev sahibi için mükemmel bir kaynaktır. Bununla birlikte, çatının boyutu ve yönü gibi güneş enerjisi söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Pozlama en önemli hususlardan biridir ve çatıya monte bir uygulama için ideal olan E 90 derece ile W 180 derece arasındadır. Ayrıca, sisteminizin ne kadar güç üretmesini istediğinizi düşünün. Maksimum güç üretimi, çatı boyutuna ve yönüne bağlı olacaktır.
 • 16) Kablosuz güneş enerjisi ürünlerini düşünün: Eviniz güneş enerjisine uygun olsun ya da olmasın, evinizin içinde (güneşin bir pencereden içeri girdiği yer) ve dışarıdaki elektrik maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olabilecek birçok kablosuz ve taşınabilir güneş enerjisi ürünleri bulunmaktadır. Bu seçeneklerin montajı, vidalar veya kazıklarla zemine kolayca yapılır ve bir elektrikçinin yardımına veya maliyetine ihtiyaç duymaz. Satın almadan önce incelemeleri okuyun, çoğu düşük maliyetlidir ve güneş pillerinin gelişmesiyle çoğu gelecek yıllar boyunca çalışacak, iyi görünecek ve tekrar tekrar kendileri için ödeme yapacaktır. –

Neden Lagos Enerji?

Lagos enerji sistemleri konusunda uzman mühendislerimiz, becerikli kurulum ekiplerimiz ve gelişmiş teknolojik altyapısı ile tüm süreci takip edebilmenizi öncelikli olarak sağlar. Teklif sayfamızda işaretlediğiniz alanın uygunluğu, proje mühendislerimiz tarafından kontrol edilir, sadece birbiri ile uyumlu test edilmiş kaliteli malzemeler solar çatı sisteminizin kurulumu için kullanılır. Bu sayede Lagos Enerji doğru tasarımlar, kaliteli malzemelerle yüksek performanslı sistemlere dönüşmektedir.