BİZ NE YAPARIZ?

Solar Pompaj Sistemleri

Bir Güneş enerjili su pompası, güneş enerjisi sistemi ve panelle çalışır. Sosyal açıdan uzak elektrik ve şebeke hattı olmayan yerde kullanılır.Su sağlamak amaçlı güneş enerjisiyle çalışır. Bu pompalar esas olarak sulama ve su stoğunda kullanılır.Pompanın çalışması için güneş enerjisi gerekir. Hem sıcak hem de soğuk su basabilir, pompanın varyasyonuna göre değişiklik gösterir.Solara özel entegrasyon üniteleri vardır, yani solara özel pompa yoktur. Aynı akımda entegre ürün vardır. Solar dalgıç pompalar akülü olarak çalışabilir.

GES Hesaplama

GES Hesaplama

Hesap Makinası

Çatınızda kurulum yapmayı düşündüğünüz alan için fizibilite hesabı yapalım.

Ajanda

Dağıtım Şirketi Başvuru Süreci Malzeme Tedariği Sahada Kurulum işlerini takviminizde görün.

Kolay Ödemeler

Elektrik Dağıtım Şirketi ile her ay sonunda yapılacak mahsuplaşma üzerinden düzenli gelir elde edin .

Mobil İzleme

Enerji Santralinizin üretim performansını cep telefonunuzdan izleyin, izletin .

Solar Cüzdan

Güneş ışığını cebinizden hissedin.

Fizibilite Raporu

E-mail adresinize fizibilite raporu gönderelim.

Güneş enerjili sulama sistemleri şebekeden bağımsız sistemlerdir. Sulama alanlarında, tarım arazilerinde, sulama alanlarının yanı sıra konut ve ticari kullanımlarda yaygın olarak görülmektedir.Uygun solar pompalar güneş panelleri sayesinde enerji maliyetinide ortadan kaldırır.Suyu pompalamak için güneşten gelen enerjiyi yakıt kullanarak değil, güneşten gelen enerjiyi güneşten kullanarak daha uygun bir seçenek sağlar.Daha öncede anlattığımız gibi dc solar pompalar, basittir ve enerji tasarrufu alternatif enerji sağlar.Tarımda çevre dostudur. Her bölgeyi sulamak için kullanılabilir.Verimli ve kullanışlı olduğu için tarımsal kullanımda harika potansiyele sahiptir. Bundan dolayı güneş enerjili su pompaları ( Solar Pompalar ) artık daha fazla tarım projesine yardımcı olmaktadır.


style switcher

Solar Pompaların Avantajları

  • Bölgesel ve şehirden uzak yerlerde güvenilir olmaları.
  • Taşınması ve yer değiştirmesi (kurulumu) kolaydır.
  • Çiftliğin, tarlanın yada kullanım alanının ihtiyaçlarına göre düzenlenebilir ve son derece düşük işletme maliyetlerine sahiptir.
  • Solar pompalar güneşli günlerde arazilerin bol su ihtiyacı bulunan bölgeleri için mükemmel bir çözümdür.
  • Bu pompaların kurulumu esnektir ve çeşitli uygulamalar için geçerlidir.
  • İnsanların içme, çiftlik, hayvanları sulama ve diğer konut uygulamaları için su kaynaklarını kullanmalarını sağlar.

Tüm bu faktörler göz önüne alındığında, güneş enerjili (Solar Pompa) su pompalarının çiftlikte ve ulusal düzeyde önemli çevresel ve sosyo-ekonomik faydalar sayladığını söyleyebiliriz.Çiftlik tarla düzeyinde teknolojiden uzak bölgelerde, özelliklede elektrik şebekesine bağlı olmayan yahut düzenli sıvı-yakıt kaynağı olmayan bölgelerde güvenilir bir enerji kaynağı sağlar.Güneş Enerjili Pompa Doğru çevre koşulları, doğru miktarda fotovoltik panel ve kontrolörler, enerji depolarının, dönüştürücülerin, invetörlerin, pompaların ve motorların doğru montajı ile birleştiğinde, çiftliğe yahut bir bölgeye çok sayıda fayda sağlayabilir.

style switcher

Solar Pompa Çalışma Sistemi Nasıldır ?

Esas olarak bir güneş paneli, su pompası, elektrik motoru ve denetleyici içerir. Bu pompa temel olarak elektrikli bir pompadır. Pompa çalışmak için güneş panellerinden aldığı elektriği kullanır.Bu paneller güneş enerjisinden enerji depolar. Elektrik motoru alternatif akımı veya doğru akımı kontrol eder.Üretilen dc elektrik, solar pompa invertörleri tarafından değişken frekanslı ve gerilimli ac elektriğe dönüştürür.Pompa, suyu depoya veya doğrudan araziye pompalar.Elektrik motoru alternatif akımı veya doğru akımı kontrol eder. Bu sistemde kullanılan kontrolör, çıkış gücünü ve hızını ayarlar.

Dalgıç (Solar) Güneş Enerjili Pompaları; Genel olarak güneş parladığı sürece su pompalar ve gerekirse su kullanılmak üzere bir tankta saklanır. Bu tip pompalar esas olarak suyun daha derin erişilebilir olduğu yerlerde ve açık kuyuların bulunmadığı yerlerde kullanılır.Yüzey (Solar) Güneş Pompaları; Bu pompalar göletlerde, kuyularda, depolama tanklarında veya akarsularda kullanılmaktadır. Tipik olarak, bu pompalar derin kuyudan çok yüksek su alamazlar. Bu pompalar, 20 metrelik en yüksek derinlikten su pompalamak ve kaldırmak için uygundur.DC Güneş Pompaları; Pompada kullanılan motor doğru akım ile çalışır, bu nedenle invertöre veya aküye gerek yoktur.

Solar Pompanın Kullanım Alanları

  • Hayvanlar için su temini.
  • Hasat sulama için su temini.
  • Pişirme ve içme suyu temini için.
  • Benzer bir çok kullanım alanıdır yani sınırsız kullanım alanı vardır. İhtiyacınıza göre değişiklik gösterebilir.

Neden Lagos Enerji?

Lagos enerji sistemleri konusunda uzman mühendislerimiz, becerikli kurulum ekiplerimiz ve gelişmiş teknolojik altyapısı ile tüm süreci takip edebilmenizi öncelikli olarak sağlar. Teklif sayfamızda işaretlediğiniz alanın uygunluğu, proje mühendislerimiz tarafından kontrol edilir, sadece birbiri ile uyumlu test edilmiş kaliteli malzemeler solar çatı sisteminizin kurulumu için kullanılır. Bu sayede Lagos Enerji doğru tasarımlar, kaliteli malzemelerle yüksek performanslı sistemlere dönüşmektedir.