BİZ NE YAPARIZ?

Hibrit Solar Sistemler

Hibrit solar sistemleri On Grid ve Off Grid sistemlerin kombinasyonu olarak çalışır. Off Grid ve On Grid sistemin tüm avantajlarını ortak olarak bize sunar.

GES Hesaplama

GES Hesaplama

Hesap Makinası

Çatınızda kurulum yapmayı düşündüğünüz alan için fizibilite hesabı yapalım.

Ajanda

Dağıtım Şirketi Başvuru Süreci Malzeme Tedariği Sahada Kurulum işlerini takviminizde görün.

Kolay Ödemeler

Elektrik Dağıtım Şirketi ile her ay sonunda yapılacak mahsuplaşma üzerinden düzenli gelir elde edin .

Mobil İzleme

Enerji Santralinizin üretim performansını cep telefonunuzdan izleyin, izletin .

Solar Cüzdan

Güneş ışığını cebinizden hissedin.

Fizibilite Raporu

E-mail adresinize fizibilite raporu gönderelim.

layout styles

On Grid sistemden farklı olarak ; sistemde güneş olmadığı zamanlarda kullanılmak üzere enerjiyi depolamak amacıyla hibrit inverter ve bataryadan oluşur. Sistem içerisinde bataryalar da olduğu için elektrik kesintisi sırasında elektriksiz kalmazsınız.Şebekede dalgalanmalar olduğu zaman , bataryalar sayesinde bu dalgalanmalardan etkilenmez, elektriğinizi dengeli şekilde kullanırsınız. Hibrit sistemler evlerde kullanıldığı gibi büyük ölçekli sanayi çatılarına da kurulabilir.


Hibrit Solar Sistem Nasıl Çalışır?

Hibrit güneş enerjisi sistemi, On Grid ve Off Grid tabanlı güneş enerjisi sistemlerinin bir kombinasyonudur. Basit bir ifadeyle, aküler ile desteklenmiş şebekeye bağlı güneş enerjisi sistemi olarak tanımlanabilir. Şebeke tarafından üretilen elektriği çekmeye gerek kalmadan, güneş enerjisinin herhangi bir zamanda kullanılmak üzere akülere depolanabilmesi, ev için elektrik maliyetlerini büyük ölçüde azaltır.

style switcher

Güneş panelleri tarafından emilen güneş enerjisi, kullanılabilir elektrik üretmek için bir inverterden geçer. Oradan elektrik ya evinize, akünüze ya da şebekeye gider. Güneş paneli en yüksek seviyede çalışırken aküde enerji depolama ve elektrik oranlarının yüksek olduğu akşam saatlerinde veya herhangi bir şebeke arızası durumunda depolanan enerjiyi kullanacağınız şekilde çalışır. Ayrıca üretilen fazla enerjiyi elektrik şebekesine verip ödeme alabilirsiniz.

Hibrit Solar Sistem Çalışma Prensibi

Hibrit bir güneş sisteminin yararı, her durumda her zaman güce sahip olmanızdır. Yedek akü ile güneş panelinizin ürettiği (ama evinizin kullanmadığı) fazla enerji akülerde depolanacaktır. Gece, elektrik kesintileri veya sert hava koşullarında elektriksiz kalmamanızı sağlar.

  • Güneş paneli üzerine foton şeklinde güneş radyasyonları geldiğinde, fotovoltaik prensibi kullanılarak doğru akım (DC) üretilir. Üretilen DC enerji güneş radyasyonunun yoğunluğuna bağlıdır.
  • Farklı cihazların güç gereksinimlerine bağlı olarak inverter akülerden enerji çeker ve bunu kullanılabilir bir alternatif akıma dönüştürür.
  • Üretilen bu AC enerji kablolama sistemi aracılığıyla farklı yüklere verilir.
  • Akü tamamen şarj olduğunda, güneş paneli üretilen fazla DC gücünü inverter ve çift yönlü sayaç aracılığıyla şebekeye aktarır ve bu fazla güç için ödeme alırsınız.
  • Aküde depolanan enerjiyi ihtiyaca göre güneşli olmayan gün veya gece saatlerinde kullanabilirsiniz.

Hibrit Solar Sistemin Avantajları

  • Azaltılmış şebeke bağımlılığı
  • Hibrit inverterler yedek güç kapasitesine sahiptir, böylece her koşulda kesintisiz güç sağlar. Elektriğinizi güneşten, akülerden ve şebekeden sağlar.
  • Elektrik kesintisi durumunda şebekeden bağımsız güneş enerjisi sistemi olarak kullanılabilir.
  • Bulutlu havalarda veya elektriğin yoğun kullanıldığı akşam saatlerinde depolanan enerjiyi alabilir, böylece elektrik faturalarından tasarruf edebilirsiniz.
  • Bataryalar gün içinde sürekli şarj olduklarından yeterli enerjiyi depolayabilirler. Kesintiler ve güneş ışığının az olduğu veya hiç olmadığı zamanlarda ev gücünü bu bataryalardan alabilir

Neden Lagos?

Lagos; enerji sistemleri konusunda uzman mühendisleri, becerikli kurulum ekipleri ve gelişmiş teknolojik altyapısı ile tüm süreci takip edebilmenizi öncelikli olarak sağlar. Teklif sayfamızda işaretlediğiniz alanın uygunluğu, proje mühendislerimiz tarafından kontrol edilir, sadece birbiri ile uyumlu test edilmiş kaliteli malzemeler solar çatı sisteminizin kurulumu için kullanılır. Bu sayede doğru tasarımlar, kaliteli malzemelerle yüksek performanslı sistemlere dönüşmektedir.